Jak ubiegać się o wize z Maroko do Polski???
Wiza D dla Cudzoziemca do Polski ze względu na związek małżeński z obywatelem polskim. Co zrobić, jakie dokumenty przedstawić...
Możemy zrobić ją na dwa sposoby wiza turystyczna lub wiza z wizyta u rodziny, ze względu na związek małżeński. Do wizy turystycznej potrzebujemy okazać dochody, saldo konta bankowego oraz pracę. Do wizy ze względu na związek małżeński potrzebujemy zaproszenie od żony jeśli mąż nie posiada dochodu. Wtedy mąż nie okazuje żadnych własnych dochodów czy zaświadczenia z pracy. Zaproszenie zapewnione od żony lub męża gwarantuje nam wyżywienie i zakwaterowanie. To ona musi posiadać odpowiednie dochody do utrzymania swojego partnera.
*****
Na wielu forach słyszałam jak to... ciężko załatwić wizę dla męża. Dużo osób opowiadało że starali się wielokrotnie i im odmawiano, żyjąc latami w związku na odległość. Jednak to nie prawda, małżeństwa szybko dostają wizę, jeśli prawidłowo złożymy wniosek i partner nie miał problemów z prawem. Do wizy D, ktòrą składamy ze względu na związek małżeński mąż nie okazuje żadnych swoich dochodów!!! Żona wyrabia zaproszenie na rok czasu i na tej podstawie składa wniosek o wizę.
Małżeństwa ubiegają się o wizę C lub D. Według informacji na stronie Ambasady.
Jak wiecie gdzie iść by złożyć dokumenty, to przyszedł czas na zebranie wszystkich dokumentów do wizy. Żona / mąż obywatel Polski musi wam przesłać orginalny akt małżeństwa, kopie paszportu i dowodu osobistego oraz 2 egzemplarze zaproszenia.
Na stronie Ambasady widnieją terminy by umówić się na spotkanie w sprawie złożenie wniosku. Jednak ciężko znaleść ten termin i zapisać się online. Możecie czekać miesiącami i nie będą nawet dostępne. Najlepszym rozwiązaniem to napisać emaila do Ambasady Polskiej w Rabacie z prośbą o date umówienia spotkania na złożenie wniosku wizowego. Powinna to zrobić osobiście żona, obywatelka Polski. Jeśli zrobi to mąż marokańczyk nie uwzglednią tej prośby i będą zwlekać z wyznaczeniem terminu, bądź będzie bardzo odległy w czasie. Jeśli żona lub mąż obywatel Polski wyśle emaila lub zadzwoni do ambasady wtedy szybko ustalą termin złożenia wniosku wizowego.
Ambasada otwarta jest od poniedziałku do piątku.
By złożyć dokumentacje i umówić się na spotkanie należy zarejestrować się na stronie:
Lub jeśli chcecie szybko otrzymać termin spotkania należy wysłać emaila.
W emailu podać imię i nazwisko męża i swoje, wasze adresy, numery telefonu, a także prośbę o umówienie spotkania w sprawie wizy i uzasadnić dlaczego chcecie tak szybko prosić o spotkanie. My prosiliśmy o spotkanie jak najprędzej z powodu imprezy rodzinnej. Dostaliśmy termin na trzeci dzień.
Po dostarczeniu emaila mąż lub my dostaniemy telefon z ambasady z ustaleniem spotkania. Ważne by odebrać, drugi raz nie zadzwonią. Jeśli macie możliwość, możecie zadzwonić do ambasady i poprosić o datę złożenia wniosku.
Dokumenty potrzebne do wizy D:
- - Dowód transportu – rezerwacja biletu lotniczego muszą być w dwie strony!
- - Dowód zakwaterowania i dochodòw ( zaproszenie ) – w naszym przypadku będzie to (zaproszenie) które uzyskaliśmy w Urzędzie Wojewódzkim, osoba zapraszająca zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie
- - Paszport
- - dwie fotografie
- - Zaświadczenie o posiadaniu ubezpieczenia turystycznego na wyjazd do Europy – pamiętajmy by było na kwotę min 30 tys Euro na rok czasu.
- - orginał aktu małżeństwa
- - Kopia dowodu osobistego i paszportu małżonka obywatela Polski,
- - kopia dowodu osobistego
- - wydrukowany i wypełniony formularz wizowy.
- Na tej stronie znajdziecie również wzór jak wyglądają wnioski wizowe.:
- Po dostaniu daty w na złożenie wniosku wizowego w Ambasadzie mamy niewiele czasu. Więc... zaczym załatwisz date zorganizuj wszystkie potrzebne dokumenty. ( Wniosek wizowy jest w języku polskim).
Warto zapamiętać w Urzędzie Wojewódzkim dostajemy 2 zaproszenia do cudzoziemców. Jeden składamy przy całej dokumentacji do ambasady, a drugi zachowujemy dla siebie. Jest on potrzebny na lotnisku.
Po przylocie jesteśmy proszeni o okazanie się wizą z paszportem i dokumentacją zakwaterowania (zaproszenie) oraz ubezpieczenie turystyczne.
Ambasada po złożeniu wniosku o wizę ma 15 dni na rozpatrzenie naszej prośby. Decyzja przychodzi telefonicznie w ostatnim dniu. Wtedy jesteście proszeni o przybycie i rejestrujecie termin online.
Jak wypełnić formularz wizowy:
Pierwsze wejdź na strone:
Wpisz kraj i wybierz miasto w naszym przypadkuto Rabat:
Wchodzisz w Rabat. Na pasku "strona główna " masz trzy kreski tam znajduje się formularz wizowy
Wybieramy "wiza krajowa" i wypełniamy formularz. Wniosek jest w języku polskim.
Jeśli nie wiecie jak prawidłowo wypełnić wniosek wizowy poniżej zamieszczam filmik w języku arabskim.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!!!!
<head><script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-7549835648219062"
crossorigin="anonymous"></script></head>
Komentarze